Logo Gmina Łambinowice

Zajęcia „Magia nauki” – wyjazdy edukacyjne

Zajęcia przyrodniczo-techniczne miały na celu rozbudzenie i rozwinięcie zainteresowań przyrodniczych-technicznych u uczniów, a także wdrożenie do szanowania i pielęgnowania przyrody.
Ważnym elementem zajęć były wyjazdy edukacyjne. Podczas sześciu jednodniowych wycieczek dzieci miały okazję na rozwijanie ciekawości poznawczej i umiejętności analizowania problemów przyrodniczych i technicznych.
Wyjazdy edukacyjne:
- Zabrza (kopalnia węgla) - dzieci poznały zawód górnika i rolę węgla w życiu współczesnego człowieka (w tym aspekt zanieczyszczenia powietrza),
- Kudowy i Dusznik-Zdroju (Muzeum Papiernictwa i Szlak Ginących Zawodów) - dzieci poznały w jaki sposób rozwój techniki wpłynął na produkcję papieru i w jaki sposób chroni się drzewa zbierając makulaturę, wykonały też naczynie z gliny – materiału ekologicznego,
- Zatoru (Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki) - dzieci potrafią korzystać z nowoczesnej infrastruktury ( automaty, bramki magnetyczne…)
- Krasiejowa (Park Nauki i Rozrywki) - uczniowie dowiedzieli się  w jaki sposób zmiany klimatu wpłynęły na życie na Ziemi,
 - do Opola – Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach (warsztaty) - dzieci poznały sposób wyrobu kwiatów z bibuły i poznają technikę malowania na szkle
- do Opola (rejs statkiem i ZOO) - dzieci poznały ekologiczne środki transportu. Podczas wycieczki do zoo zobaczyły zwierzęta egzotyczne zagrożone wyginięciem przez rabunkową działalność człowieka, np. wycinkę lasów równikowych.
WNIOSKI
Wycieczki to jedna z najefektywniejszych metod nauczania. Dzięki wyjazdom edukacyjnym dzieci w praktyce poznały wiele zasad rządzących światem przyrody. Zobaczyły również jakie zmiany zaszły i nadal zachodzą w świecie techniki.
Wyjazdy cieszyły się wielką popularnością, dzieci zawsze uśmiechnięte wracały z wycieczek. W rozmowach z rodzicami i opiekunami uczniów zyskały bardzo wysokie oceny.
Na wszystkich wycieczkach było 100% frekwencji.
 
Katarzyna Bagińska
 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Tomasz Karpiński</strong></p>

Tomasz Karpiński

Przyjęcia interesantów:
pon. 13:00 - 16:00
śr. 14:00 - 16:00

Urząd Gminy w Łambinowicach

ul. Zawadzkiego 29
48-316 Łambinowice
tel.: 77 4311 300
fax: 77 4311 346
e-mail: ug@lambinowice.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.